Wybieramy koszulę nocną do karmienia

Bielizna ciążowa oraz koszule nocne do karmienia to jedne z tych rzeczy, które każda przyszła mama kupuje jeszcze przed przyjściem malucha na świat. Koszula nocna dla karmiącej mamy posłuży jej przez długi czas, a bardzo często pierwszy raz używana jest w czasie porodu. Także w okresie połogu sprawdza się ona znacznie lepiej od piżamy. Z tego powodu warto wiedzieć, na jakie cechy zwrócić uwagę wybierając taką koszulę. W ten sposób uda się dobrać koszulę, która będzie nie tylko komfortowa, ale i bezpieczna dla mamy i dziecka.

Koszula prawie idealna

Koszula nocna dla karmiącej mamy powinna posiadać krój, który sprawi, że młoda matka czuć będzie się w niej swobodnie i komfortowo. A to z kolei oznacza, że nie będzie ona krępowała ruchów, zapewniając pełną swobodę ruchów w czasie karmienia. Materiał, z którego uszyto koszulę powinien być miły w dotyku oraz dawać poczucie komfortu i przytulności. Jednocześnie powinien to być materiał przewiewny. Ważny jest też skład materiałów – najlepiej sprawdzą się materiały naturalne, chociażby bawełna. Dlatego też dobrze, jeśli przed zakupem koszuli, sprawdzi się skład na metce.

Koszula z wycięciami, czy na guziki?

Wybór koszuli nocnej do karmienia to również decyzja pomiędzy wyborem typu koszuli. Możliwy jest zakup takiej, która posiada guziki lub też specjalne wycięcia na piersi. Ich cel, to jak najłatwiejsze przystawienie do piersi dziecka, tak by swobodnie mogło ono ssać pierś matki. To, który rodzaj koszuli wybierze kobieta zależy od jej indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Ważne, by koszula do karmienia dawała swobodę oraz sprawiała, że młoda matka poczuje się kobieco.