Zasady doboru biustonosza do karmienia

Lupoline biustonosze dla karmiących mam, czy też bielizna innych producentów jest jednym z pierwszych zakupów na jakie decydują się mamy w trakcie ciąży. Biustonosz do karmienia musi być odpowiednio dopasowany, ponieważ tylko wtedy będzie podtrzymywał piersi, które w okresie ciąży i karmienia są bardzo wrażliwe i wymagają specjalnego traktowania.

Zasady wyboru odpowiedniej bielizny do karmienia

By mieć pewność, że lupoline bielizna do karmienia odpowiednio będzie podtrzymywać piersi, a do tego będzie łatwa w obsłudze podczas karmienia, zadbajmy o to, by tkanina z jakiej biustonosz jest wykonany
była nierozciągliwa. Tu najlepiej sprawdzi się bielizna uszyta z nowoczesnych, oddychających i miłych w dotyku włókien. Mogą to być włókna syntetyczne, jak i te bawełniane z dodatkiem innych włókien (zwykle włókien syntetycznych). Pomimo wielu zalet, czysta bawełna nie jest uznawana za najlepszą tkaniną na staniki, a to wszystko dlatego, że długo schnie i też rozciąga się.

lupoline niebieski biustonosz

Must have bielizny do karmiących

Wszystkie panie które miały już okazję karmić piersią doskonale wiedzą, że w przypadku biustonoszy do karmienia niezastąpione są odpinane miseczki. Muszą być one łatwe w obsłudze tak, by zapięcie można było wygodnie i łatwo odpiąć i zapiąć jedną ręką. Najczęściej stosowane są zapięcia w postaci klipsa z przodu. W nowoczesnych biustonoszach, po odpięciu miseczki pierś nadal jest częściowo podtrzymywana przez mini-ramiączko lub też specjalny pas materiału, ale tu jednak warto zwrócić uwagę na konstrukcję miseczki podczas mierzenia, ponieważ tego typu pas nie może uwierać.