Jaki biustonosz do karmienia wybrać?

Wybór odpowiedniej bielizny to nie tylko kwestia wygody, ale i samopoczucia. Piękna bielizna, choć jej nie widać, niesamowicie dodaje pewności siebie. Nikt nie mówi, że w okresie karmienia dziecka trzeba z niej rezygnować. Wystarczy wybrać odpowiedni biustonosz do karmienia.

Czym różni się biustonosz do karmienia?

Biustonosze do karmienia mają dwie cechy, dzięki którym o wiele łatwiejsza jest droga mleczna. Po pierwsze jest tak zaprojektowany i uszyty by łatwo było otworzyć jedną z miseczek, zawsze gdy zajdzie taka potrzeba. Po drugie w miseczce jest zawsze trochę więcej miejsca, tak by zmieściły się też wkładki laktacyjne.

Ponadto dobre biustonosze do karmienia też będą dostępne w szerokiej rozmiarówce, z fiszbinami lub bez. Będą to pięknie koronkowe modele, jak i wygodne bawełniane staniki.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Dobrze dobrany biustonosz do karmienia to nie tylko wygoda i komfort, to też dbałość o zdrowie. Odpowiednio dobrany biustonosz będzie mocno podtrzymywał piersi, dzięki czemu odciąży kręgosłupa i będzie zapobiegł nadmiernemu rozciąganiu się skóry.

Choć wiele modeli biustonoszy do karmienia (np. takich https://www.biustonoszedokarmienia.pl/biustonosze-do-karmienia )jest pięknie zdobionych koronkami nie warto ich kupować na pierwsze tygodnie po rozwiązaniu. W tym czasie piersi są bardzo wrażliwe, więc biustonosz powinien mieć jak najmniej szwów i najlepiej jeśli nie ma fiszbin. Ważne jest też by miał szeroki zakres regulacji obwodu, w pierwszym miesiącu po urodzeniu dziecka obwód znacząco spada. Te bardziej ozdobne modele sprawdzą się doskonale w kolejnych miesiącach, gdy laktacja się unormuje.