Jakie są elementy ozdobne przy koszulach nocnych?

Nie każdy pamięta, że koszula nocna nie jest przedmiotem wyłącznie użytkowym. To coś, co powinno być też ładne. Każda kobieta chce wyglądać pięknie, nawet jeśli właśnie idzie spać. Jakich elementów ozdobnych możemy spodziewać się na koszuli do spania?

Koronki

To klasyczny element wykończenia bielizny. Pojawia się nie tylko w koszulach, ale też przy majtkach i biustonoszach. Koronki są niezwykle kobiece i delikatne. Są sposobem na równoczesne pokazanie i zakrycie ciała. Przez wiele osób uważane są za niezwykle pociągające. Koszule nocne najczęściej mają elementy z koronki przy dekolcie, przy rękawach (o ile są) i na samym dole. Czasami koronka jest wstawką na wysokości brzucha. Warto też pamiętać, że można znaleźć koszule, które w całości są wykonane z koronki – obsessive.com/pln_pl/koszulki-nocne . Wybierając je dobrze jest sprawdzić, czy materiał jest miły w dotyku. Zdarza się, że koronka niskiej jakości jest gryząca i nie sposób jest nosić ją na gołym ciele.

Koszule nocne, a kryształki

Niektóre koszule jako ozdobę mają przyszyte lub przyklejone cekiny, koraliki lub kryształki. Są to elementy, które zdecydowanie przyciągają uwagę. Nie wszystkie jednak są dobrze przemyślane. Przed zakupem pidżamy z takimi dekoracjami warto je bliżej obejrzeć. Najważniejsza jest trwałość aplikacji. Upewnij się, że koralki przymocowane zostały tak, że nie odpadną w nocy. Na pewno nie chciałabyś obudzić się w pościeli pełnej malutkich ozdóbek. Tym bardziej że koszula pewnie byłaby od razu do wyrzucenia, bo przecież w niczym nie przypomina tej, która została kupiona. Warto zwracać też uwagę na to, czy ozdoby nie są przyczyną, dla której koszula nocna wymaga specjalnej pielęgnacji np. prania w bardzo niskiej temperaturze. Nie jest to duży problem, ale może okazać się uciążliwy, bo pidżama nie będzie mogła być prana razem z resztą ubrań.