Staniki miękkie, półusztywniane i usztywniane – czym się charakteryzują?

Choć większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez biustonosza, wiele pań nie do końca potrafi je dobrze dobrać i chodzi tu nie tylko o rozmiar, ale też odpowiedni fason, dopasowany do budowy ciała, jak również aktualnych potrzeb i okoliczności. Nie brakuje też pań, które zawsze kupują takie same staniki. Prym wiodą zwłaszcza modele usztywniane, podczas gdy warte uwagi są zdecydowanie wszystkie.

Staniki miękkie nie takie straszne, jak je malują

Wiele kobiet omija biustonosze miękkie na zakupach, ponieważ w przypadku dużych piersi istnieje obawa, że nie podtrzymają ich dobrze, panie o małych piersiach zaś wiedzą, że taki stanik nie zapewni im optycznego powiększenia. W tym drugim przypadku jest to prawda, jednak miękkie staniki mogą bardzo dobrze utrzymać nawet ciężki biust jeśli tylko mają dobrą jakość oraz prawidłowo dobrany rozmiar.

Poza tym świetną alternatywą dla staników usztywnianych, które mają swoje zalety, ale czasami, na przykład w upały, mogą też nie być do końca wygodne, mogą być fasony półusztywniane. Charakteryzują się one tym, że mają usztywnioną dolną część miseczki, górę zaś stanowi sam materiał lub nawet siateczka czy koronka, co wygląda bardzo zmysłowo. Taki stanik to bardzo dobra opcja między innymi dla pań, które mają mało jędrny biust bądź z innego powodu narzekają, że ich piersi, wymykając się górą z miseczek, nieestetycznie się nad nimi marszczą. Miękki materiał dobrze przylega do ciała, podczas gdy sztywna gąbka się w nie wcina lub od niego odstaje.