Jak wybrać odpowiednią bieliznę ciążową?

Przyszłe mamy dużą wagę przykładają do zakupu dobrej jakości ubrań i akcesoriów dla oczekiwanego dziecka. W tym czasie ciężarne powinny też dbać o siebie i o swoją wygodę. W tym celu bardzo ważna jest odpowiednio dobrana bielizna dla ciężarnych. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.

Czym różni się bielizna ciążowa od tej tradycyjnej?

W pierwszych miesiącach ciąży przyszłe mamy zwykle nie narzekają na uciskające ubrania, a raczej na mdłości. Jednak w drugim trymestrze, gdy rosnący brzuszek staje się coraz bardziej widoczny dotychczasowe ubranie często zaczynają powodować dyskomfort. Dotyczy to także bielizny.

Bielizna dla ciężarnych wykonywana jest ze szczególną dbałością o komfort przyszłych mam. Podstawową zaletą takiej bielizny stanowi komfort noszenia, niezależnie od wielkości brzucha.

biustonosz Lupoline

Bielizna ciążowa czyli wielofunkcyjna

Bardzo ważną cechą, jaką musi mieć bielizna dla przyszłej mamy jest bezuciskowość, zwłaszcza w obrębie brzucha i piersi, które w czasie ciąży bywają tkliwe. Ale to nie jedyne zalety.

Majtki i rajstopy ciążowe nie tylko nie uciskają, ale też podtrzymują brzuch, odciążając w ten sposób kręgosłup. Staniki i podkoszulki ciążowe są tak uszyte by nie uciskać. W stanikach znajdzie się też dość miejsca, by skorzystać ze specjalnych wkładek przeciwdziałających zamoczeniu- piersi często zaczynają produkować mleko jeszcze przed rozwiązaniem. Staniki i podkoszulki są też zwykle szyte tak, by po urodzeniu dziecka móc nadal z nich korzystać i bez problemu karmić niemowlę.

O bieliźnie ciążowej można przeczytać tutaj.