Pielęgnacja cery naczynkowej w Olsztynie

Cera naczynkowa jest cerą bardzo kłopotliwą i trudną w pielęgnacji. Jej cechy charakterystyczne to czerwone plamki na skórze, niespodziewanie pojawiający się rumień na twarzy zwłaszcza na policzku i "pajączki” w okolicy nosa. Skóra tego typu jest bardzo wrażliwa. Jest przy tym cienka i reaguje szybko na różne czynniki zewnętrzne np. wiatr, mróz, słońce, wilgotność. Najtrudniejszą porą roku dla posiadaczy tego typu cery jest z reguły zima. Cera ta nie jest chorobą i wystąpić może w prawie każdym wieku. Rumień jest wynikiem genów i wzmożonej produkcji estrogenów. Naczynka mogą się rozszerzyć między innymi podczas zaparć, menstruacji czy skoków ciśnienia. Ma na nie też wpływ temperatura i emocje. Osoby posiadające ten rodzaj cery powinny unikać: ostrych przypraw, czerwonego wina, owoców cytrusowych, gorących napojów w tym herbaty i kawy, kosmetyków zawierających alkohol, gruboziarnistych peelingów, kosmetyków złuszczających, wilgoci, mrozu, wiatru, stresu, sauny, gorących kąpieli, słońca, solarium, zmian temperatur oraz leków antykoncepcyjnych.

Pielęgnacja skóry nie jest łatwa. Trzeba ją traktować bardzo ostrożnie. Nie można zapominać o zabezpieczaniu jej kremami przez promieniowaniem UV i to przez cały rok nie tylko latem. W mroźne i wietrzne dni trzeba używać tłustego kremu. Poza tym przydatne są preparaty o działaniu kojącym, uspokajającym i nawilżającym. Warto ją też wzmacniać używając kremów uelastyczniających ściany naczyń włosowatych i zmniejszających obrzęk. Bardzo pożądane składniki w kosmetykach to między innymi: zielona glinka, witaminy K i C, algi morskie, krwawnik {więcej ➨wikipedia.org}, krzem, arnika, kasztanowiec, rumianek, nagietek, olejek różany, oczar. Pielęgnując ją w domu można np. używać papkę z rozgotowanego siemienia lnianego i jogurtu nałożoną na twarz na 20 minut. Warto też stosować maseczki np. z twarogu i śmietany, śmietany i miodu czy z kiwi i mąki ziemniaczanej. Mając cerę naczynkową trzeba odwiedzać w miarę często salon kosmetyczny w Olsztynie {przegląd gabinetów ➨ swiaturody.com}. Można w nim skorzystać między innymi z drenażu limfatycznego, ultradźwięków, jonoforezy, galwanizacji, fototermolizy, elektrokoagulacji. kosmetyczka Olsztyn może też zaproponować różnego typu zabiegi kojące czy laserowe zamykanie naczyniek. Zabieg zamykania naczyniek jest bardzo popularny. Polega on na naświetlaniu skóry światłem o określonej częstotliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>