Peeling mechaniczny u krakowskiej kosmetyczki

Peeling jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Złuszczanie starego i zrogowaciałego naskórka pobudza organizm do wytworzenia nowych, zdrowych i młodych warstw. Częste stosowanie tego zabiegu sprawia, że skóra jest gładsza i delikatniejsza, a efektem tego jest młody i zdrowy wygląd. Niestety nie ma kosmetyku, ani zabiegu, który spowodowałby, że staniemy się młodsze, jednak wszelkie kuracje mogą opóźniać procesy starzenia się. Nawilżona i gładka skóra zawsze wygląda na młodszą, dlatego peeling potocznie można nazwać zabiegiem odmładzającym. Natomiast skóra szorstka i szara wygląda na starszą i zmęczoną. Stosowanie peelingu nie tylko usuwa obumarły naskórek, ale pobudza krążenie krwi i stymuluje powstawianie nowych komórek. Cykl życia skóry trwa około 28 dni. Peeling pomaga w naturalnej regeneracji. Ponadto oczyszcza on powierzchnię skóry odblokowując ujście gruczołów łojowych. Po otwarciu porów łatwo można usunąć zaskórniki oraz resztki zalegającego łoju, który jest przyczyną powstawania zmian skórnych.

Salon kosmetyczny oferuje szeroką gamę zabiegów oczyszczania skóry. W zależności od indywidualnych uwarunkowań można się zdecydować na peeling mechaniczny, chemiczny czy kawitacyjny. Każdy ma specyficzne właściwości, których sekrety znają kosmetyczki z Krakowa ze swiaturody.com. Kraków oferuje mieszkańcom liczne gabinety i salony kosmetyczne, w których można wykonać wszystkie z wyżej wymienionych zabiegów.

Najpopularniejszym rodzajem peelingu jest zabieg mechaniczny. Polega on na fizycznym usuwaniu martwego naskórka za pomocą narzędzi takich jak tarcze kordunowe czy diamentowe. Mikrodermabrazja to zabieg ścierania starych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Wspomniane elementy ścierne są wybierane do każdego przypadku indywidualnie. Zabieg ten jest polecany dla klientów o skórze z tendencją do łojotoku, z rozszerzonymi porami i dużą ilością zaskórników. Zabieg mechanicznego peelingu dobrze sprawdza się jako metoda usuwania delikatnych przebarwień. Jest on całkowicie bezpieczny i mogą go używać osoby w każdym wieku. Peeling mechaniczny doskonale sprawdza się  do rozświetlania i wygładzania cery. Może być wykonywany jako jednorazowy zabieg lub seriami, aby podtrzymywać efekt gładkiej i delikatnej skóry.

2 myśli na temat “Peeling mechaniczny u krakowskiej kosmetyczki

  1. KamilaRak

    Staram się dbać o regularne złuszczanie naskórka. Kiedyś robiłam to sama w domu, ale teraz chodzę do kosmetyczki bo jest ogromna różnica.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>