Dentysta z Opola od A do Z

Jaki powinien być dobry dentysta? Czym powinien się charakteryzować? Jakie usługi świadczyć? Czy dentysta to tylko stomatolog czy też ortodonta? Ile kosztują standardowe usługi stomatologiczne? Czy otrzymamy rachunek za leczenie? Jak zgłaszać ewentualne reklama? Czy usługa medyczna leczenia zębów podlega również pod NFZ (https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_Fundusz_Zdrowia)? Wbrew pozorom nie są to pytania, które zadają nieliczne osoby – wręcz przeciwnie, z roku na rok notuje się coraz więcej przypadków związanych z chorobami zębów, koniecznością wstawienia protez czy usługami protetyki. Nic więc dziwnego, że stomatologia przestaje być dziedziną tabu i chcemy o niej wiedzieć jak najwięcej.

Przede wszystkim tym, co najbardziej interesuje mnóstwo osób jest informacja czy dentysta z Opola (http://dentysta-stomatolog.com/opole,1.html) przyjmuje wyłącznie w prywatnych gabinetach czy też możliwe jest umówienie refundowanej, darmowej wizyty na NFZ. Jak najbardziej, z tym że trzeba pamiętać o jednym: nie każdy zabieg dentystyczny będzie refundowany a na wiele z nich trzeba niestety czekać długie tygodnie. Nie ma więc co dziwić, że większość osób sfrustrowanych długim oczekiwaniem i ciągle bolącym zębem wybierze jednak rozwiązanie drugie, czyli prywatną wizytę, nierzadko ustalaną jeszcze na ten sam dzień. Sprawa druga to kwestia częstego mylenia dentysty z protetykiem i ortodontą, chociaż wszystkie trzy zawody są sobie pokrewne a w niektórych sferach się nawet uzupełniają, dotyczą zupełnie innych dziedzin. Możliwe jest oczywiście zamówienie protezy zębowej podczas wizyty u dentysty, ale tylko wtedy gdy posiada on dodatkowe uprawnienia lub gdy współpracuje z zaprzyjaźnionym protetykiem. W standardowych gabinetach stomatologicznych połączenie tych usług raczej nie będzie możliwe. 

Warto też pamiętać, że stomatolog posiada pełne wykształcenie medyczne nie tylko z zakresu leczenia zębów. Za swoje błędy i niedociągnięcia odpowiada więc na równi z innymi lekarzami, z tym że oczywiście zakres jego odpowiedzialności jest nieco mniejszy. Jeśli więc mamy jakieś zastrzeżenia lub uważamy, że leczenie zostało podjęte nieprawidłowo, zawsze możemy ten fakt zgłosić do naczelnej lub regionalnej izby stomatologicznej. Wbrew pozorom to ważne, ponieważ dentyści odpowiadają za niezwykle istotny układ naszego organizmu i nie można dopuścić, aby swoje usługi praktykował stomatolog, który popełnia poważne i karygodne błędy zagrażające zdrowiu pacjentów.

Jedna myśl na temat “Dentysta z Opola od A do Z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>